Dr Serhan DOĞAN

Dr Serhan DOĞAN

Rutgers state university of new jersey state Clinical Psychology yüksek lisans doktora programını tamamlayan Doğan, Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye’de Psikoterapi, Hipnoterapi,Psikolojik Danışmanlık, Oyun Terapisi,Masal Terapisi,Cinsel terapi ve Bağımlılık Danışmanlığı üzerine birçok eğitim almıştır. Şu an çalışmalarına, doğu ve batı sentezini entegre ederek devam etmektedir.


Psk. Dr.Serhan DOĞAN, Dünyaca ünlü Oyun Terapi Uzmanları’ndan almış olduğu eğitimi, Amerika’dan almış olduğu Oyun Terapisi ve Masal Terapisi eğitimlerini


birleştirerek kendine has bütünleştirici bir Terapi modeli geliştirmiştir. Ayrıca Kişilik Bozukluğu olarak adlandırılan “Borderline Kişilik Bozukluğu”, “Narsisistik Kişilik Bozukluğu”, “Şizoid Kişilik Bozukluğu” ve “Anti-Sosyal Kişilik Bozukluğu” alanında da kendini geliştirmiş ve uzmanlaştırmıştır. Ayrıca ‘Aile ve Ailede Çocuk Eğitimi’ konusunda yoğunlaşan Uzm. Psk. Serhan DOĞAN, Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri,Almanya,Fransa ve Gürcistan’da birçok seminer vermiştir. Çift ve Aile Terapisi konusunda önde gelen pek çok terapi yaklaşımı ile ilgili uzun yıllar eğitimler alan. Psk. Dr. Serhan DOĞAN’ın kullandığı önemli yaklaşımlardan bazıları şunlardır: “EMDR, Gestalt Terapisi, Sistem Dizimleri, Stratejik Aile Terapisi, Deneyimsel Yaklaşım, Imago Terapisi ve Psikobiyolojik Bağlanma Kuramı ile Çift Terapisi, Duygu Odaklı Çift Terapisi”. Çocuk Merkezli Oyun Terapisi eğitimleri ve supervizyon çalışmaları yapmıştır. Atılım Üniveristesinde Aile Danışmanlığı programının koordinatörlüğünü yapıp derslere girmiştir. Beyaz Radyo da her cumartesi Pozitif Yaşam isimli programı yapmaktadır.